Savā praksē es bieži saskaros ar to, ka daudzi kļūdaini uzskata savu ādu par sausu. Un, ja noteikt taukainu ādu ir viegli, tad atšķirt sausu ādu no dehidrētas (atūdeņotas) bieži vien sagādā grūtības. Pastāstīšu par katra ādas tipa īpatnībām, bāzes kopšanu, ka arī par to, kā novērst ādas dehidrācijas stāvokli.
Pastāv 4 ādas tipi:
- Sausa āda – āda, kurai nepietiek sebuma (ādas tauku) un barojošo vielu. Uz ādas nav redzamo poru, tā ir plāna, var būt virspusējo krunciņu tīkliņš. Tādas ādas kopšanai ir nepieciešama barojošā kosmētika ar lipīdiem un dabīgām augu eļļām, kā arī mitrināšana. Sejas attīrīšanai izmanto pieniņu, no skrubjiem ar abrazīvām daļiņām labāk ir atteikties.
- Taukaina āda ir raksturojama ar pamanāmām porām un taukainu spīdumu. Tās attīrīšanai ir ieteicams izmantot gēlus un putiņas, kā arī izvairīties no spirta saturošiem līdzekļiem. Taukainai ādai ir nepieciešama aktīva mitrināšana. Vēlams 1-2 reizes nedēļā izmantot maigus pīlingus vai skrubjus. Tauku dziedzeru regulēšanai iesaku izmantot māla maskas, kosmētiku ar AHA un BHA skābēm, tējas koka ēļļu, cinku un kokogli.
- Kombinētai ādai ir raksturīga pastiprināta tauku dziedzeru darbība T zonā un sausa āda vaigu daļā. Tādas ādas kopšanā galvenais ir atjaunot un uzturēt tauku dziedzeru darbības līdzvaru. Izvēlies maigu attīrīšanu – pieniņu vai putas. Lai izlīdzinātu ādas PH pēc attīrīšanas kombinēto ādu ir svarīgi tonizēt. Ādas mitrināšanai izmanto serumus, var kombinē dažādus krēmus atkarībā no zonas.
- Normālā āda – diezgan reti sastopams ādas tips. Normālāi ādai poras nav izteiktas, ādai nav izsitumu, lobīšanos un krunciņu tīkliņa. Nav savelkošas sajūtas pēc attīrīšanas un taukains spīdums T zonā parādās tikai dienas beigās. Tādas ādas attīrīšanai izvēlies pieniņu vai putas, kopšanai izvēlies mitrinošus līdzekļus.
Ādas tipu nosaka tauku dziedzeru darbība un tas nemainās mūža garumā, atšķīrībā no ādas stāvokļa, kas var mainīties vairāku faktoru ietekmē.
Pastāv 4 ādas stāvokļi: dehidrēta, jutīga, problemātiskā, novecojusi. Man gribās pievērst uzmanību tieši dehidrētas ādas stāvoklim, jo tieši tādu ādu visbiežāk jauc ar sausu.
Jebkura tipa āda var būt dehidrēta, it īpaši taukaina. Tādai ādai pietrūkst tieši ūdens. Ūdens no epidermas (slānis, kuru mēs redzam un attīram) ātri iztvaiko vairāku faktoru ietekmē: sauss gaiss, nepareiza ādas kopšana (ļoti bieži pārmērīgās attīrīšanas, skrubēšanas un spirta saturošas kosmētikas lietošanas dēļ), smēķēšana, klimatiskie apstākļi, nepareizs uzturs vai medikamentu lietošana.
Dehidretās ādas pazīmes ir: savelkoša sajūta, krēmi momentāli iesūcās un nedod vēlamo efektu, parādās jutīgums, āda paliek reaktīva, var lobīties, dekoratīvā kosmētika “saveļas”, samazinās ādas elastība un turgors, pasliktinās ādas krāsa.
Lai koriģētu dehidrēto ādas stāvokli, vispirms, ir jāizprot un jānovērš cēlonis. Diagnosticējot šādu ādas stāvokli saviem klientiem, es rekomendēju iziet biorevitalizācijas procedūru kursu (hialuronskābes injekcijas), āda tiek dziļi mitrināta un rezultāts ir pamanāms jau pēc pirmās procedūras. Būtiski ir arī pievērst uzmanību mājas kopšanai, it īpaši ādas barjerslāņa atjaunošanai, aizsardzībai un ādas mitrināšanai. Pēc iespējas izmanto kosmētiku bez sulfātiem. Maigie pīlingi ar AHA skābēm palīdzēs nolobīt atmirušās šūniņas tādā veidā uzlabojot mitrinošo līdzekļu iekļūšanu ādā. Obligāti izmanto toniku, mitrinošo serumu un krēmu (ar glicerīnu, alveju un hialuronskābi).
Atbildēt