Micelārais ūdens ir skaistumkopšanas industrijas pēdējo gadu “hīts”. Lielākai daļai no jums visticamāk mājās ir šis produkts, bet ne visi zin no kā tas sastāv un kā to pareizi lietot.
Savā skaistumkopšanas praksē es ikdienā saskāros ar sievietēm, kas attīra ādu tikai ar micelāro ūdeni un dažas pat uzskata, ka micelārais ūdens un toniks ir viens un tas pats. Marketologi ļoti veiksmīgi izmanto patērētāju neinformētību, rakstot uz iepakojuma “Dermatoloģiski testēts” un “Neprasa skalošanu”, un rekomendē šo līdzekli ādas attīrīšanai ikdienā. Kur ir taisnība un kur ir mīti – tad nu mēģinam tikt skaidrībā.
Micelārais ūdens – tas ir šķīdums, kas pamatā sastāv no eļļas, ūdens un emulgātoriem un iedalās 3 lielās grupās:
- Micelārais ūdens uz PEG un citu šķīdinātāju tādu kā butilenglikols, propilenglikols un tamlīdzīgo bāzes. Šo virsmaktīvo lidzekļu ilglaicīga atrašanas uz ādas var izraisīt kairinājumu un sausumu. Ja jūs redzat uz etiķetes šīs vielas sastāvā, lai ko tur nesolītu ražotājs, šo micelāro ūdeni ir obligāti jānomazgā no sejas ādas izmantojot sejas atīrīšanas gēlu, putiņas vai pieniņu.
- Uz “zaļās ķīmijas” bāzes. Lauryl Glucoside, Coco Glucoside – šie komponenti ir ādai draudzīgi un mazāk kairinoši, un šo micelāro ūdeni laiku pa laikam var aizmirst nomazgāt nenodarot pāri savai ādai.
- Uz poloksamēru bāzes. Poloxamer 188, Poloxamer 407. Šie micelārie ūdeņi skaitās visdrošākie un tos tiešām var atstāt uz ādas.
Tā ir teorija, bet no praktiskās puses pilnīgi attīrīt ādu tādā veidā nav iespējami. Micelārais ūdens sastāv no sīkām daļiņām – micellam, kuri, kā mazie magnētiņi iesūc sevī netīrumus un ādas sebumu. Ja šī daļiņa netiek nomazgāta, tā paliek ādas porā un izraisa kairinājumu un izsitumus, kas ir tiešais ceļš uz akni. Otrais moments ir ka micelārā ūdens sastāvā ir ne tikai micellas, bet tādas vielas kā ēteriskās eļļas, konservanti, virsmaktīvās vielas, smaržvielas, kas pēc savas būtības ir ādai draudzīgas, bet var izraisīt alerģiskās reakcijas un ilgstošā lietošanā bez noskalošanas samazina ādas barjeras funkcijas un padara ādu jutīgu, tas īpaši ar aktuāli cilvēkiem ar problemātisku ādu un it īpaši ziemas periodā, kad āda ir pakļauta sausa gaisa un aukstuma agresīvai ietekmei.
Rezumējot visu iepriekš minēto, mana metode micelārā ūdens lietošanai ir šāda:
- Uzmanīgi skatamies sastāvu un izvēlamies ādai drošāku līdzekli
- micelāro ūdeni izmantojam tikai un vienīgi dekoratīvas kosmētikas noņemšanai
- Neskatoties uz ražotāja solījumiem vienmēr noskalojam nost micelāro ūdeni. Labāk ja tās būs želeja, putiņas vai pieņiņš atkarībā no jūsu sejas ādas tipa
- Pēc ādas attīrīšanas vienmēr lietojam toniku
- Serums un krēms pēc jūsu ādas stāvokļa.
Ceru, ka atbildēju uz daudziem jautājumiem!
Atbildēt